Пластини плоского конденсатора, кожна з яких має площу 100 см², розташовані ** відстані 2...

+404 голосов
677k просмотров

Пластини плоского конденсатора, кожна з яких має площу 100 см², розташовані на відстані 2 мм одна від одної. Напруга на конденсаторі 40 В; діелектрична проникність повітря 1. Визначте: а) Електроємність конденсатора (відповідь у пікофарадах) б) Енергію, що виділяється під час розрядження цього конденсатора (відповідь у наноджоулях) ДАЮ МАКСИМУМ БАЛІВ. ДОПОМОЖІТЬ, БУДЬ ЛАСКА!!!


Физика (23 баллов) | 677k просмотров
Дан 1 ответ
+101 голосов
Правильный ответ

Ответ:

Объяснение:

Дано:

S = 100 см² = 100·10⁻⁴ м²

d = 2 мм = 2·10⁻³ м

U = 40 В

ε = 1

ε₀ = 8,85·10⁻¹² Ф/м

____________

С - ?

W - ?

1)

Емкость конденсатора:

C = ε·ε₀·S / d = 1·8,85·10⁻¹²·100·10⁻⁴ / (2·10⁻³) ≈

≈ 44·10⁻¹² Ф    или   44 пФ

2)

Энергия:

W = C·U²/2 = 44·10⁻¹²·40²/2 ≈ 35·10⁻⁹ Дж     или   35 нДж

(162k баллов)